POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA W NAVAN

Co roku, w październiku rusza Sobotnia Szkółka Języka Polskiego w Navan. Szkoła rozpoczęła działalność w 2006 roku.

Co roku do szkoły uczęszcza okolo 35 uczniów w wieku od 5 do 12 lat. Uczniowie są podzieleni na 3 grupy ze względu na ich zróżnicowany wiek i poziom.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godziny 9.30 do 13.15 w Domu Polskim (Mount River, Kells Road, Navan).

Nauczanie odbywa się na podstawie programu dla uczniów szkół polskich działających poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, wydanego przez Ministerstwo Edukacji oraz podręczników tak zwanego nauczania zintegrowanego.

Do podstawowych zajęć zaliczane są: język polski, literatura/ czytanie, muzyka i plastyka, elementy geografii Polski i historia.

Uczniowie chętnie biorą udział w rozmaitych imprezach i przedsięwzięciach kulturalnych – związanych z tradycją polską i irlandzką. Jedną z tradycji szkoły jest przedstawienie jasełek Bożonarodzeniowych podczas polskiej mszy świątecznej w Navan.

W sprawie zapisów i każdej innej dotyczącej szkoły, prosimy o kontakt z kierowniczką szkoły, Joanną Rozmysłowicz: 0852309645; polskaszkolanavan@gmail.com .

Zapraszamy!