Kochani kolejny raz przeżywać będziemy wizytę duszpasterską w naszych polskich domach, jest to dla mnie ważny czas spotkania z Wami na wspólnej modlitwie, poświęceniu Waszych domów oraz rozmowie. Proszę o zgłoszenie Swej rodziny lub domu bezpośrednio do mnie, przez email lub sms. Proszę o informacje: nazwisko rodziny, dokładny adres domu, telefon oraz dwa dogodne dni tygodnia oraz godziny. Będę oddzwaniał i umawiał spotkanie. Uwaga: WODĘ ŚWIĘCONĄ BĘDĘ MIAŁ ZE SOBĄ.

Z Bogiem i do miłego spotkania!

Fr. Janusz

Tel: 087 928 00 26

Wizyta duszpasterska, którą nazywa się popularnie kolędą, nie jest tylko zwyczajem czy tradycją. Zgodnie z prawem kościelnym kapłan ma obowiązek poznawać i odwiedzać rodziny należące do wspólnoty parafialnej. Szczegółowo objaśnia to 529 kanon Kodeksu prawa kanonicznego: „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również  jeśli w czymś niedomagają roztropnie ich korygując. Gorącą miłością wspierać chorych, zwłaszcza bliskich śmierci, wzmacniając ich troskliwie sakramentami i polecając ich dusze Bogu. Szczególną troską otaczać biednych, cierpiących, samotnych, wygnańców oraz przeżywających szczególne trudności. Starać się wreszcie o to, by małżonkowie i rodzice otrzymali pomoc do wypełniania własnych obowiązków oraz popierać wzrost życia chrześcijańskiego w rodzinach".

Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła powszechnego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z parafią, diecezją. Jest to okazja do modlitwy, spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się.